Tavaszi forma....

Gege  2012.05.17. 18:03

4 győzelmet 4 vereség követett,

az utolsó 3 meccsen gólt sem lőttünk.......

Csapatunk eszméletlen 4 meccsel, és 28-7-es gólaránnyal kezdte a tavaszt, nem elég, hogy felléptünk a 4. helyre a Káp City-t megelőzve, de a dobogó is elérhető közelségbe került. Aztán elindultunk a lejtőn... A következő 4 meccsből 4-szer kikaptunk és csupán 1 meccsen sikerül kétszer a kapuba találjunk, a legutóbbi 3-an egyszer sem. Lásuk az eddigi 8 tavaszi meccsünket:

Rowers FC - HSC II 4-11 (2-5)

Összeállítás: Csercsa - Feczer, Badon (Forgács), Hegyi - Kovács B. (Molnár) - Besnyői (Papp), Kovács D., Lakatos (Graszl), Pál - Apjok (Polgár), Bedő

Gólszerzőink: Lakatos, Bedő 3, Kovács D. 2, Apjok, Pál, Hegyi, Besnyői, Badon

Hát az biztos, hogy varázslatosan indult a tavasz. Nagyon erős csapattal 3 visszajátszóval megerősítve, 5 cserével érkeztünk a meccsre. A kapuban Lacika hiányzása miatt Iván állt, aki jól teljesített beugróként. Az eredmény egyáltalán nem mondható túlzónak teljesen megérdemelt és az őszi 1-0 után bizonyítottuk, hogy tényleg jobbak vagyunk ellenfelünknél. Ezen a meccsen mutatkozott be tétmeccsen a két új igazolásunk Graszl és Papp, akik a Gázművekből érkeztek. Itt még látszott, hogy sokat hagytak ki, de a későbbi meccseken ők is belelendültek a játékba.

HSC II - Nimród SE 6-0 (1-0)

Összeállítás: Gál - Soós, Molnár, Graszl, Feczer - Hegyi, Polgár (Besnyői), Papp (Huszár), Pál - Apjok, Bedő

Gólszerzőink: Apjok 3, Pál, Bedő, Feczer

Az őszi 2-2 után maradt bennünk tüske rendesen, hiszen tudtuk, hogy az az eredmény nem volt elfogadható a mi szemszögünkből. Mégis nagyon nyögvenyelősen indult a mérkőzés. Az első gólunkat a 40. percben sikerült begyötörnünk Apjok révén egy tökéletes Bedő passz után. A második félidőben aztán szerencsére kijött a különbség. Apjok mesterhármast szerzett, előszőr HSC-s színekben tétmeccsen.

Thán Károly SE - HSC II 2-7 (1-4)

Összeállítás: Papp - Soós, Graszl, Molnár, Feczer - Hegyi, Pál, Kovács D. (Polgár), Besnyői - Apjok, Bedő (Forgács)

Gólszerzőink: Apjok, Feczer, Hegyi, Bedő, Graszl, Papp 2

Ismét kapus nélkül érkeztünk a meccsre, melyen az első félidőben Papp Peti őrizte a kaput (kapott is szegény egy hatalmas potyát, a másodikban meg Pál Tibi aki viszont kifejezetten jól mozgott a kapuban. Elég simán vertük ellenfelünket, annak ellenére, hogy Dani és Doma a másnapi meccsük miatt már a félidőben lementek a pályáról. A meccsen megszerezték első HSC-s góljaikat Graszl és Papp is. Gratulálunk nekik!

Csabagyöngye - HSC II 1-4 (0-3)

Összeállítás: Gál - Feczer, Graszl, Molnár - Kovács B. (Csercsa) - Hegyi, Kovács D., Lakatos (Forgács), Besnyői - Apjok (Papp), Bedő

Gólszerzőink: Apjok, Bedő 3

Ezt a meccset személy szerint én nagyon vártam több okból is. Ősszel hazai pályán megalázó vereséget (0-1) szenvedtünk ettől a jóval szerényebb erőkből álló csapattól, illetve a téli BLSZ IV-es tornánkon bár őket megelőzve hódítottuk el a serleget, ettől függetlenül undorítóan szerepeltek és ezért is vissza akartunk nekik vágni. Ez sikerült, hiszen sima győzelmet arattunk, bár vezér áldozattal, hiszen az első percben gólt szerző Apjok hosszú hetekre kidőlt. Részleges combizom szakadást szenvedett.

HSC II - Kőbányai Egyetértés 2-3 (0-1)

Összeállítás: Gál - Csercsa, Graszl (Forgács), Soós - Badon - Hegyi, Kovács D., Lakatos, Besnyői - Papp, Feczer

Gólszerzőink: Besnyői, Lakatos

Na hát ezen a meccsen is vissza szerettünk volna vágni, de ez ezúttal nem sikerült, hiszen ha valamikor, ezen a napon semmi sem jött össze nekünk. Rögtön a meccs 15. percében Graszl Apjokhoz hasonlóan részleges combizom szakadást szenvedett, így egyből ellőttük az egyetlen cserénket. Nagyon gyenge első félidőnk után az ellenfél megérdemelten vezetett 1-0-ra. A második játékrész elején a 48. percben Lacika követett el ostoba szabálytalanságot, amit piros lappal jutalmazott a bíró spori. Ezután Forgi állt a kapuba és kénytelenek voltunk emberhátrányban tovább támadni. A meccs végén aztán 10 perc alatt 4 gól esett, de Markinho és Levi gólja is csak a szépítéshez volt elég, így elszenvedtük első tavaszi vereségünket......itt kezdődött a lejtmenet....

Henger FC - HSC II 3-0 (2-0)

Összeállítás: Csercsa - Soós, Molnár, Feczer - Kovács B. - Hegyi, Kovács D., Pál, Rétfalvi - Apjok, Forgács

A meccs, ahol végül kevesebben jelentek meg mint azt ígérték. Ezzel így utólag inkább nem is foglalkoznék. Végül 10 hadrafogható ember állt rendelkezésemre és én barom a sérülésem ellenére gondoltam, hogy nem kéne kiálljunk létszámhiányosan.......persze, hogy rásérültem és a második félidő már nélkülem 10 emberrel játszva folytatódott. Csapatunk nagyon hitvány volt és enervált ezért megérdemelten nyert még ilyen nagy arányban is a nem túl veretes játékerőt képviselő Henger. Lacika eltiltását töltötte....

HSC II - Flotta 2001. SK 0-4 (0-2)

Összeállítás: Gál - Soós, Molnár, Tamás (Csercsa) - Kovács B. - Hegyi, Cseh (Polgár), Pál, Besnyői - Bedő (Forgács), Feczer

A második helyen álló Flotta az őszi meccshez hasonlóan simán lefocizta enervált csapatunkat, annak ellenére, hogy 3 visszajátszóval megerősödve álltunk ki.

FFC II - HSC II 3-0

Csapatunk nem tudott kiállni a rengeteg sérültünk miatt a mérkőzésen, aminek az ellenfél érthetően nem örült, hiszen az előző heti meccsükön sem állt ki az aktuális ellenfelük, de ezzel mi nem tudunk mit kezdeni. Remélem ilyen szégyen többször idén nem ér bennünket!

A csapat jelenleg a 6. helyen áll és bár a dobogó már elérhetetlen, de a 4. helyet még megtudjuk szerezni, ahogy a tavasz elején is tettük! Ez az őszhöz képest, az elmúlt fordulók eredményei ellenére előrelépés lenne!